Get Adobe Flash player

Moderní gymnastky vybojovaly pět postupových míst na MČR
havirov01 small

Na půdě oddílu SK MG Havířov proběhl Oblastní přebor  talentované mládeže kategorií volného programu Severomoravské oblasti. Kromě titulů oblastních přebornic se bojovalo o splnění postupových kritérií na MČR kadetek a dorostenek, které proběhne letos v Brně, a  MČR nadějí mladších a starších jehož pořadateli jsou činovníci z Máje Českých Budějovic. Přerovské závodnice potvrdily svou výkonností úroveň a oddíl TJ Spartak bude na vrcholných soutěžích volného programu zastupovat v letošním roce pět závodnic. Kateřina VAŘÁKOVÁ, Kristýna DOSTÁLOVÁ, Magdaléna UVÍROVÁ, Eliška OPLETALOVÁMichaela ŠLOSAROVÁ.

V nadějích nejmladších si svůj první titul ve víceboji sestav vybojovala osmiletá Julija ALFIMOVÁ  /12,25/, před Kozovou z Vítkovic /12,20/ a Vaňkovou z Havířova /11,70/. Domů si Jula odvezla ještě zlatou medaili za sestavu se švihadlem.

havirov02 smallTrojboj sestav bez náčiní, se švihadlem a obručí měly na programu naděje mladší. Titul zůstal doma díky Kandrač /25,4/ druhé místo putovalo do Přerova zásluhou Kateřiny VAŘÁKOVÉ /24,5/, třetí skončila  Kmochová /23,85/ z Vítkovic. Kristýna DOSTÁLOVÁ obsadila čtvrté místo /21,5/, bronz získala za sestavu bez náčiní a obruč. Kateřina měla z pole startujících nejlépe ohodnocené švihadlo, dvě stříbra získala za bez náčiní a obruč.

Obruč, kužele a libovolné náčiní předvedly na závodní ploše kadetky starší. Dle hodnocení rozhodcovského sboru se vítězkou stala domácí Kyšková /30,00/ před Pavlovskou z Vítkovic /29,2/ a dynamickou bruntálskou gymnastkou Palupčíkovou /28,75/. Přerovské závodnice vybojovaly čtvrté místo /28,55/ zásluhou Magdalény UVÍROVÉ, šestá pozice patří ve výsledkové listině Sáře ZBOŽÍNKOVÉ /23,4/, která předvedla nejvyrovnanější výkon z celé sezóny. Stříbrný kov za povedenou obruč si odvezla Magda.

Nejzajímavější souboj se odehrál v boji o tituly v kategorii dorostenek. Precizně se trojboj sestav nepodařilo předvést ani jedné závodnici, tudíž výsledek byl otevřený do poslední sestavy. Zisk bodů 31,6 získala Michaela ŠLOSAROVÁ a kromě titulu si zlato odváží za míč a stuhu, bronz získala za sestavu s kužely. Druhé místo putuje do Vítkovic pro Volnou /31,4/, Eliška OPLETALOVÁ  získala bronz bodovým ohodnocením 29,85, nejlépe z pole startujících předvedla obruč, a třetí místa jí ve výsledkové listině patří za míč a stuhu.

Nyní gymnastky čeká doladění formy a první na republikovou scénu o víkendu v hale fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně nastoupí do kvalifikace vylosovaných dvou náčiních Magdaléna v kadetkách starších. Zda postoupí do šestnáctičlenného finále již bude záležet na ní. V neděli se do velmi vyrovnaného startovního pole o tituly mistryň ve víceboji a jednotlivých náčiní zařadí naše dorostenky, Míša a Eliška.
Přejeme všem našim závodnicím, Magdě, Míši a Elišce, aby se nenechaly svázat nervozitou, důstojně zvládly atmosféru závodu a předvedly své výkony s radostí, lehkostí a precizností tak, jak to umí.

15. místo: Nikol GRÁCOVÁ, TJ Spartak Přerov - 16,70

4.5.2024 - O pohár města Ostravy - 28. ročník mezinárodního závodu CZECH REPUBLIC