Get Adobe Flash player

14. ROČNÍK POHÁROVÉ SOUTĚŽE MODERNÍCH GYMNASTEK SE VYDAŘIL

creative2017 011 smallV sobotu 28. 10. 2017 se uskutečnil již 14. ročník závodu společných skladeb a dvojic a trojic v moderní gymnastice Creative Caps cup. Do sportovního kalendáře podzimních soutěží si trenérky ze 16 oddílů České a Slovenské republiky naplánovaly start na naší soutěži. Své umění ukázaly závodnice ve společných skladbách a stále populárnějších dvojicích a trojicích.

V akci byly obruče, míče, kužele i stuhy, skladby předvedly dvě provedení, dvojice a trojice jedno.

creative2017 007 smallV dopoledním bloku se divákům představily společné skladby Nadějí nejmladších A a B ročníků narození 2010 a 2008, nadějí starších a skladby dvojic a trojic. Závod zahájily společné skladby Nadějí nejmladších B, kde se suverénními vítězkami staly závodnice KMG Danubia. Stříbrné medaile získaly závodnice SK MG Veselí nad Moravou a bronz si odvezly gymnastky z Vyškova. Domácí tým ve složení Viktorie CÍNOVÁ, Veronika CHATRNÁ, Alžběta SLEZÁKOVÁ, Terezie ŠEVČÁKOVÁ, Tereza ÚRUBKOVÁ, Natálie ZEMANOVÁ a Michaela KORITAROVÁ si pod dohledem rodičů a domácích fanoušků vybojoval velmi slušné páté místo z celkových devíti startujících týmů. Výkony nejmladších členek závodního oddělení domácí prostředí zbytečně svázalo a zdaleka nepředvedly, co umí.

Zlaté medaile v kategorii společných skladeb Naděje nemladší A ve skladbách bez náčiní získaly závodnice SK Provo Brno, stříbrné KMG Danubia a bronz putoval do Veselí nad Moravou.

creative2017 004 smallcreative2017 005 smallcreative2017 006 small

V kategorii Naděje starší poměřilo své síly s pěti stuhami pět společných skladeb. Dvě sady medailí – zlatá a bronzová - putovaly do brněnského oddílu SK TART MS Brno. Mezi Brňačky se na stupně vítězů vklínily gymnastky TJ Sokol Praha Královské Vinohrady.

Pro diváky atraktivní a zajímavými se postupem času staly i soutěže dvojic a trojic. Přerovský oddíl dopoledne v kategorii Naděje mladší reprezentovala dvojice ve složení Monika TOMEČKOVÁ a Anna SLEZÁKOVÁ, které se představily v sestavě se dvěma obručemi. Za sestavu s náčiním, které je pro obě závodnice nové, získaly známku 5,00 a v sobotu jim patřila pátá příčka. Zlato vybojovala trojice z Vyškova, stříbro slovenské duo z KMG Danubia Bratislava a bronz získala trojice SK Provo Brno.

creative2017 008 smallcreative2017 009 smallcreative2017 010 small

V Nadějích starších se pak představilo celkem osm týmů. Zlatá byla dvojice z Provo Brno, stříbro si odvezlo duo z Bratislavy a bronzová skončila trojice oddílu SK MG Havířov.

V odpolední části se na závodním koberci vystřídaly společné skladby nadějí mladších a juniorek a dvojice a trojice kategorií juniorky a seniorky. V kategorii Naděje mladší, ve které se na startovním poli sešlo nejvíce týmů z celého závodu, přerovský oddíl reprezentovala společná skladba ve složení Tamara BĚHALOVÁ, Nela HASOŃOVÁ, Hana HORÁČKOVÁ a Eliška ZBOŽÍNKOVÁ. Pátá členka týmu, Olivie DOČEKALOVÁ, sledovala klání kvůli boji se spálovou angínou výjimečně z tribuny. Děvčata, která se připravují pod vedením Alice a Ivy Otáhalových, od posledních závodů udělala opět obrovský kus práce a za své výkony na domácí půdě nakonec získala krásné páté místo z celkových dvanácti startujících. Předepsané náčiní obruče a kužele v poli startujících suverénně nejlépe zvládly děvčata z SK TART MS Brno, stříbro putovalo do oddílu SK MG Mantila Brno a bronzové medaile vybojoval tým Vyškova.

Juniorky spolu s nadějemi staršími prezentují letos své výkony ve skladbách se stuhami. I díky velmi náročnému předepsanému náčiní na zvládnutí techniky, je v těchto kategoriích letos o poznání na závodních plochách méně startujících. Do Přerova dorazily pouze dva. S velkým náskokem zvítězilo družstvo SK TART MS Brno nad společnou skladbou z SK MG Mantila Brno.

creative2017 002 smallcreative2017 001 smallDivácky atraktivní souboj pak nabídl závěr závodu, ve kterém bojovaly dvojice a trojice juniorek a seniorek. Domácí klub TJ Spartak Přerov měl své zastoupení v obou kategoriích. Juniorek se na startovním poli sešlo celkem 10. Zlaté medaile putovaly do Vyškova, stříbro zůstalo „doma" díky přerovským juniorkám Stele DOČEKALOVÉ, Denise KARASOVÉ a Kateřině VAŘÁKOVÉ, které předvedly skladbu se dvěma páry kuželů a jednou obručí. Bronz získala dvojice SKP MG Brno. V kategorii juniorek se představil i další domácí tým – dvojice Emma POLÁKOVÁ a Anna POSPÍŠILOVÁ, které se představily ve skladbě se dvěma páry kuželů. Chyby v provedení je v sobotu odsunuly na devátou příčku.

Vrcholem sobotního klání se pak stala kategorie dvojic a trojic seniorek, ve které o cenné kovy bojovalo domácí duo ve složení Blanka BOŘUTOVÁ a Sára ZBOŽÍNKOVÁ. Choreograficky velmi nápaditou a taneční skladbu se dvěma obručemi ohodnotily rozhodčí známkou 10,05, která byla v této kategorii nejvyšší. Stejnou známku však získala i trojice z Veselí nad Moravou a tak o rozdělení medailí musela nakonec rozhodnout známka za provedení, která posunula domácí dvojici na druhé místo. Třetí místo pak patřilo závodnicím z SSK Vítkovice.

creative2017 003 smallZávod se vydařil i po pořadatelské stránce. Velký dík patří rodičům všech 21 domácích závodnic, kteří spolu s trenérkami a realizačním týmem dokázali vytvořit nadstandartní příjemné prostředí pro všechny startující.

Pro moderní gymnastky i jejich trenérky byl závod součástí příprav před nadcházejícími přebornickými a mistrovskými soutěžemi.2.6.2019 - MČR KPMG Dubňany u Kyjova

II. kategorie KP
1. místo: Adéla Baranovská, SK MG Břeclav - 23,55
2. místo: Lada Šťovíčková, SC Líšeň - 22,25
3. místo: Sára Jankajová, TJ VS Praha - 22,20
4. místo: Monika Tomečková, TJ Spartak Přerov - 22,10

Celý článek...
 

18.5.2019 a 19.5.2019 - MČR Jablonec nad Nisou

kategorie naděje mladší
1. místo: Dita Pejchová, SK MG Vysočina Jihlava - 28,65
2. místo: Kristýna Gyulzadyan, SK TART MS Brno - 28,00
3. místo: Ilona Žurbenko, TJ SK Prague - 28,00
46. místo: Nela Hasoňová, TJ Spartak Přerov - 8,00

kategorie dorostenky
1. místo: Markéta Urbancová, SK TRASKO Vyškov - 27,00
2. místo: Kateřina Kocová, TJ Slavoj Plzeň - 26,90
3. místo: Nikola Paschová, SKP MG Brno - 26,70
19.  místo: Sára Zbožínková, TJ Spartak Přerov - 11,10

 

11.5.2019 - MČR kadetky mladší

kategorie kadetky mladší
1. místo: Tereza Procházková, SK MG Vysočina Jihlava - 30,30
2. místo: Natálie Šeďová, SK PROVO Brno - 30,00
3. místo: Adéla Nováková, TJ Sokol Hodkovičky - 28,10
11. místo: Eliška Zbožínková, TJ Spartak Přerov - 24,55

 

11.5.2019 - Májový pohár
KP - 2. kategorie    
1. místo: Baranovská Adéla, SK MG Břeclav - 22,75
2. místo: Šťovíčková Lada, SPORT CENTRUM Brno - 22,45
3. místo: Tomečková Monika, TJ Spartak Přerov - 22,30
18. místo: Ševčáková Terezie, TJ Spartak Přerov - 19,30
28. místo: Úrubková Tereza, TJ Spartak Přerov - 17,75
30. místo: Chatrná Veronika, TJ Spartak Přerov - 16,60

Celý článek...