Get Adobe Flash player

BILANCE ZÁVODNÍ SEZÓNY SPOLEČNÝCH SKLADEB  - 15 PÓDIOVÝCH UMÍSTĚNÍ

spolecna001 smallspolecna002 smallSedm soutěží absolvovaly přerovské moderní gymnastky TJ Spartak Přerov v podzimní závodní sezóně společných skladeb, dvojic a trojic. Každý víkend vyjely závodnice se svým doprovodem, aby zhodnotily své tréninkové úsilí v soutěžní atmosféře.

Na závodních plochách ve Veselí, Brně, Třebíči, Vyškově, Velké Bíteši a Přerově se prezentovalo 21 závodnic v šesti kategoriích. Od nejmladších až po seniorky mají na kontě zisk šesti zlatých, šesti stříbrných, tří bronzových a osmi čtvrtých míst.

NNML smallMale smallNADĚJE NEJMLADŠÍ – skladba bez náčiní, autorka Alice Otáhalová, trenérka Ivana Bořutová.

Složení týmu: Viktorie CÍNOVÁ, Veronika CHATRNÁ, Michaela KORITAROVÁ, Alžběta SLEZÁKOVÁ, Terezie ŠEVČÁKOVÁ, Tereza ÚRUBKOVÁ, Natálie ZEMANOVÁ.

Soutěže: Veselský pohár, Líšeňský pohár, Třebíčský podzim, Sametová stuha, Trasko Cup,  Bítešský koláč, OP Přerov

Tým nejmenších sedmiletých závodnic je složený ze tří gymnastek absolvujících druhou závodní sezónu a čtyř nováčků. Pod taktovkou trenérky Ivany Bořutové dívky zdokonalují své výkony každým závodem, ve věkové kategorii stejně starých soupeřek si dívky vedly nadmíru dobře, na kontě mají dvě prvenství, druhé, třetí a dvě čtvrtá místa.

NML smallEliska smallNADĚJE MLADŠÍ – skladba se třemi obručemi a dvěma páry kuželů, autorka Alice Otáhalová, trenérky Iva Otáhalová, Alice Otáhalová
Složení týmu: Tamara BĚHALOVÁ, Olívie DOČEKALOVÁ, Nela HASOŇOVÁ, Hana HORÁČKOVÁ, Eliška ZBOŽÍNKOVÁ

Soutěže: Veselský pohár,  Třebíčský podzim, Trasko Cup, Sametová stuha, OP Přerov

nadeje mladsi smallNaše naděje ve žlutooranžových trikotech doprovází na soutěžích veselá skladba Mambo, kterou ztvárňují společně s pohybem kužele i obruče. Předepsané náčiní tři desetileté a dvě osmileté gymnastky začínají zvládat po technické stránce a výkonností progres je znát každým předvedením. Finální příprava a ladění formy bude vrcholit v tomto týdnu, kdy o víkendu gymnastky předvedou v konkurenci 22 týmů své umění na vrcholné domácí události v Českých Budějovicích. Přejeme jim, aby premiérové vystoupení pro celý tým bylo úspěšným vstupem v jejich gymnastické kariéře. Ze soutěží mají dívky na svém kontě osmé, dvě šestá a dvě druhá místa.

Početné zastoupení čtyř týmů máme letos VE TŘECH KATEGORIÍCH DVOJIC A TROJIC, NADĚJÍ MLADŠÍCH, JUNIOREK A SENIOREK. Nejmladší naděje se prezentovaly s novým náčiním, juniorky provází po celou sezónu nevyrovnanost výkonů a nejstabilnější provedení mají na svém kontě seniorky. Choreografie skladeb připravila trenérka Alice Otáhalová, přípravu dívek zaštiťuje trenérka Naděžda Švrčková.

Soutěže: Veselský pohár, Líšeňský pohár, Třebíčský podzim, Sametová stuha, Trasko Cup,  Bítešský koláč, OP Přerov

Anna Mony smallMonika smallNADĚJE MLADŠÍ
Složení týmu: Anna SLEZÁKOVÁ, Monika TOMEČKOVÁ
Nově složený tým ve skladbě se dvěmi obručemi udělal výrazný posun ve zpracování techniky nového náčiní. Dívky získaly ze sezóny diplomy za desáté, šesté, dvě čtvrtá a první místo.

JUNIORKY                
Ema Anna smallSložení týmu: Emma POLÁKOVÁ, Anna POSPÍŠILOVÁ
Skladba La Bomba doprovází tým juniorek se dvěma páry kuželů. Nedostatky v provedení mají následný vliv nejen na bodové hodnocení, ale celkový výsledek. Přesto závodnice zaznamenaly výkonnostní posun v technice kuželů, které je budou doprovázet v jarní individuální sezóně, do své sbírky si zapsaly dvě čtvrtá a dvě desátá místa.

Složení týmu:  Stela DOČEKALOVÁ, Denisa KARASOVÁ, Kateřina VAŘÁKOVÁ

juniorky smallTrojice smallVelmi zdařilou choreografii skladby dvou párů kuželů a jedné obruče se gymnastkám nedaří předvést bez nedostatků. Velké výkyvy v provedení značí nedostatečnou koncentraci nejen na závodní ploše, ale rezervy dívky mají především v práci na tréninku. Posledních čtrnáct dní před prvním Mistrovstvím České republiky v této kategorii ve Vyškově nezbývá, než využít  k pilné přípravě. Dvě deváté příčky, čtvrté, třetí, dvě druhá a dvě první místa má na svém kontě tento tým.

SENIORKY        

Složení týmu:   Blanka BOŘUTOVÁ, Sára ZBOŽÍNKOVÁ

Sara Blanka smallVyspělá technika těla, náčiní společně s výrazem a dynamikou projevu je v seniorské kategorii k vidění při precizním provedení na každé soutěži. Souboj vyrovnaných týmů o  drahocenné setiny bodu rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Zda se závodnice zařadí do účasti na mistrovské soutěži seniorské kategorie do Vyškova z druhého místa na oblastním přeboru budeme znát v tomto týdnu, kdy budou známy postupující družstva. Přímý postup mají pouze vítězné týmy z oblasti. Gymnastky získaly čtvrté, dvě třetí, druhé a první místo.

Přejeme všem závodnicím na nadcházejících mistrovských soutěžích v Českých Budějovicích a Vyškově radost  z pohybu, ladný, elegantní a koncentrovaný výkon, trenérkám pevné nervy a úspěšnou reprezentaci klubu, oblasti a Města Přerova.8.12.2019 - MČR v MG 2019 - Karlovy Vary

kategorie juniorky (2004 - 2006) se švihadly
1. místo: T.J. Sokol Hodkovičky - 21,250
2. místo: SKP MG Brno - 19,800
3. místo: TJ ZŠ Hostivař - 19,550
5. místo: TJ Spartak Přerov - 16,600

kategorie NST (2007 a mladší) se švihadly a míči
1. místo: SK MG Vysočina Jihlava - 24,300
2. místo: SK TART MS Brno - 21,800
3. místo: SK TRASKO Vyškov - 21,400
12. místo: TJ Spartak Přerov - 6,300

 

29.11. - 1.12.2019 - Mikulas Kupa 2019

kategorie Group 2008-2009-A
1. místo: SKP MG Brno/CZE - 22,500
2. místo: Spartak Prerov/CZE - 21,300
3. místo: SKP MG Brno/CZE - 16,900

kategorie Group junior-A
1. místo: MGFSO/RUS - 33,400
2. místo: Spartak Prerov/CZE - 24,400

 

23.11.2019 - Žďárská popelka

kategorie naděje starší 2007 + ml.
1. místo: SK MG Vysočina Jihlava, CZE - 25,850
2. místo: SK TRASKO Vyškov, CZE - 20,400
3. místo: TJ ZŠ Hostivař, CZE - 19,550
6. místo: TJ Spartak Přerov, CZE - 9,900

kategorie juniorky 2004 - 2006
1. místo: TJ ZŠ Hostivař, CZE - 20,450
2. místo: SK MG MANTILA Brno, CZE - 18,100
3. místo: TJ Spartak Přerov, CZE - 10,250

 

17.11.2019 - Sametová stuha
kategorie dvojice a trojice
naděje nejmladší B 2012 a ml, A 2010 a ml.
1. místo: SK PROVO Brno A - 8,950
2. místo: SK MG Havířov - 7,300
3. místo: SK PROVO Brno B - 5,300
4. místo: TJ Spartak Přerov - 3,400

Celý článek...