Get Adobe Flash player

SPORTOVNÍ HALA PATŘILA O VÍKENDU MODERNÍM GYMNASTKÁM
prerovska stuha2022 009 smallprerovska stuha2022 010 small19. ročník závodu Přerovská stuha 2022 přivítal na startu 65 závodnic z 12 oddílů České republiky, které si poměřily síly v osmi kategoriích volného programu. Diváci mohli zhlédnout v akci všechna náčiní, švihadlo, obruč, míč, kužele i stuhu, převážná většina výkonů dvojboje sestav byla ovlivněna ještě ne zcela dokonalým zažitím nových požadavků pravidel olympijského cyklu, hlavně novým hodnocením artistické hodnoty skladby. Zisk osmnácti cenných kovů je velmi dobrou bilancí domácích moderních gymnastek z víkendového klání.

prerovska stuha2022 011 smallMagdaléna ŠVORČÍKOVÁ – celkově druhé místo ve dvojboji a za švihadlo, třetí místo v sestavě bez náčiní, pracovitá gymnastka bude muset zapracovat na technice náčiní.
Marie KUČOVÁ – větší část obou sestav s kužely a obručí ukázala ve velmi dobrém světle, bohužel srážky za pády náčiní znamenaly šestou pozici ve výsledkové listině.
Zuzana LESÁKOVÁ – nervózní první kužele, ale vydařená obruč bez hrubé chyby pro závodnici znamenala celkově páté místo a premiérové bronzové umístění za obruč.
Adéla MIKEŠKOVÁ – překvapila výkonem i umístěním, prvenství celkově a za kužele, obruč druhá v pořadí
Oprerovska stuha2022 012 smalllívie DOČEKALOVÁ – v nejpočetněji obsazené kategorie čistota provedení obou sestav vynesla závodnici na stupeň nejvyšší celkově a za stuhu, stříbro bere za obruč
Monika TOMEČKOVÁ – přechod do náročnější kategorie zvládla velmi slušně, čtvrté místo celkově, nejvíce musí zapracovat na artistické stránce v rámci plynulosti sestav
Eliška ZBOŽÍNKOVÁ – suverénně ovládla kategorii ve stuze, nejisté kužele znamenaly  celkově třetí pozici, překvapila výrazem a plynulostí sestav
Stela DOČEKALOVÁ –  zdaleka neukázala svůj standard, celkově čtvrté místo, stuha oceněna bronzovým umístěním
Kateřina VAŘÁKOVÁ – nejvýraznější závodnice celé soutěže, i přes nedostatky v obou sestavách výkonem ovládla suverénně kategorii, svým výrazem a choreografickým ztvárněním sestav vysoce předčila soupeřky
prerovska stuha2022 004 smallDo kalendáře soutěží si účast na 14. ročníku Přerovské stužky zvolilo 9 trenérek a ve dvojboji kombinovaného programu nastoupilo 59 moderních gymnastek. 11 přerovských závodnic se snažilo zúročit tréninkové úsilí a předvést nejlepší výkony před publikem a rodinnými příslušníky ve dvojboji sestav předepsané a volné. Domácí atmosféra svázala ruce i zkušenějším závodnicím, takže bilance nedělních výsledků nebyla s leskem vítězných kovů, třikrát těsně za stupni vítězů Marie KOLÁŘOVÁ, Maša  CIMRA, Denisa KARASOVÁ, pátá Nikol STRŽÍNKOVÁ, tři šestá místa Elen VELEŠÍKOVÁ, Erika KVAPILOVÁ, Michaela KORITAROVÁ, sedmá Veronika CHATRNÁ, devátá Valentýna VRBOVÁ a dvanáctá Tereza ÚRUBKOVÁ. Čtrnáctiletá Hana HORÁČKOVÁ ve dvojboji za kužele a stuhu vybojovala ve IV. kategorii stříbrné ocenění. Pro všechny gymnastky byl závod důležitým měřením sil před přebornickými a mistrovskými soutěžemi.

prerovska stuha2022 008 small

prerovska stuha2022 005 smallprerovska stuha2022 006 smallprerovska stuha2022 007 smallPřípravu všech 20 domácích závodnic startujících na obou soutěžích a základní podíl na úspěšném víkendu má realizační tým ve složení: Iva OTÁHALOVÁ, Ivana BOŘUTOVÁ, Naděžda ZEMÁNKOVÁ, Alice GŘEŠÁKOVÁ, Zuzana KOVÁŘOVÁ a baletní pedagog Lucie ROHÁČKOVÁ.

prerovska stuha2022 001 smallprerovska stuha2022 002 smallprerovska stuha2022 003 small
Na výborné organizaci obou soutěží mají výrazný podíl rodiče gymnastek pořádajícího oddílu, pohostinství pořadatelů a povzbuzování diváků přispělo k přátelské atmosféře obou závodů.



4.5.2024 - Májový pohár

I. kategorie KP
1. místo: Elen MARŠÁLKOVÁ, SK Břeclav - 22,60
2. místo: Veronika BRADÁČOVÁ, SK Břeclav - 22,55
3. místo: Julie MARCINISZYNOVÁ, SK Břeclav - 20,75
7. místo: Simona PLUHÁČKOVÁ, TJ Spartak Přerov - 19,10
11. místo: Alena LESÁKOVÁ, TJ Spartak Přerov - 18,25
12. místo: Emma ZELENÁ, TJ Spartak Přerov - 17,40
15. místo: Nikol GRÁCOVÁ, TJ Spartak Přerov - 16,70

Celý článek...
 

4.5.2024 - O pohár města Ostravy - 28. ročník mezinárodního závodu CZECH REPUBLIC

Naděje nejmladší (2015 a ml.)
1. místo: Baum Sofie, SSK Vítkovice, CZE - 39,250
2. místo: Godula Milena, SGA Bielsko-Biała, POL - 38,400
3. místo: Knotková Apolena, SK MG Veselí nad Moravou, CZE - 36,300
15. místo: Běhulová Barbora, TJ Spartak Přerov, CZE - 29,750
20. místo: Kolářová Kristina Jasmina, TJ Spartak Přerov, CZE - 26,750

Celý článek...
 

28.4.2024 - Brněnský dráček

kat. 1.B KPMG
1. místo: ČERVINKOVÁ Julie, TJ Tesla Brno - 20,350
2. místo: BARTÍKOVÁ Mariana, TJ Tesla Brno - 20,099
3. místo: NYESTE Nicole, TJ Sokol Třebovice - 19,683
5. místo: PLUHÁČKOVÁ Simona, TJ Spartak Přerov - 18,883
6. místo: GRÁCOVÁ Nikol, TJ Spartak Přerov - 18,783
7. místo: LESÁKOVÁ Alena, TJ Spartak Přerov - 18,383

Celý článek...
 

20.4.2024 - O pohár města Vyškova

Juniorky B (2009 - 2010)
1. místo: Veronika Zemanová, SK PROVO Brno - 43,000
2. místo: Nela Hasoňová, TJ Spartak Přerov - 40,867
3. místo: Barbora Nováková, SK Trasko Vyškov - 38,900
12. místo: Veronika Chatrná, TJ Spartak Přerov - 30,667

Seniorky B (2008 a st.)
1. místo: Kateřina Vařáková, TJ Spartak Přerov - 48,400
2. místo: Zuzana Ponížilová, MG Elite Zlín - 42,566
3. místo: Lada Kusalová, SK Trasko Vyškov - 40,933
4. místo: Eliška Zbožínková, TJ Spartak Přerov - 39,933

 

14.4.2024 - PŘEROVSKÁ STUŽKA

I. kategorie (2015-2016)
1. místo: Neumannová Ema, SK MG Břeclav, CZE - 21,234
2. místo: Pluháčková Simona, TJ Spartak Přerov, CZE - 20,250
3. místo: Lesáková Alena, TJ Spartak Přerov, CZE - 19,316
10. místo: Grácová Nikol, TJ Spartak Přerov, CZE - 17,583
11. místo: Zelená Emma, TJ Spartak Přerov, CZE - 16,933

Celý článek...
 

13.4.2024 - PŘEROVSKÁ STUHA

Naděje nejmladší A (2015 a ml.)
1. místo: Baum Sofie, SSK Vítkovice, CZE - 38,234
2. místo: Knotková Apolena, SK MG Veselí nad Moravou, CZE - 32,400
3. místo: Vetešníková Nikol, T.J. Sokol Žďár nad Sázavou, CZE - 31,766
8. místo: Běhulová Barbora, TJ Spartak Přerov, CZE - 28,900
18. místo: Kolářová Kristina Jasmina, TJ Spartak Přerov, CZE - 25,367

Celý článek...
 

7.4.2024 - Hradecká korunka

I. kategorie(2017 - 2015)
1. místo: Houzarová Nikola, TJ VS Praha - Zelený pruh - 21,250
2. místo: Plívová Adéla, TJ VS Praha - Zelený pruh - 21,050
3. místo: Kopřivová Ema, SK GYM Chomutov - 20,600
7. místo: Grácová Nikol, TJ Spartak Přerov - 19,250
9. místo: Lesáková Alena, TJ Spartak Přerov - 18,850
10. místo: Zelená Emma, TJ Spartak Přerov - 18,800
12. místo: Pluháčková Simona, TJ Spartak Přerov - 18,450

Celý článek...